Blog

Jaka strugarka do drewna mokrego i suchego?

Drewno jest szeroko wykorzystywane do produkcji mebli, elementów wyposażenia mieszkań, a także na potrzeby budownictwa. W zastosowaniach związanych ze stolarstwem i ciesielstwem często potrzebne są właściwie wykończone powierzchnie, zapewniające możliwość uzyskania dużej dokładności, ale także struktury, którą łatwo będzie przygotować do impregnacji lub malowania. Sposobem na wykonanie materiału o odpowiednich parametrach jest zastosowanie prawidłowo dobranej strugarki do drewna mokrego lub suchego. Przyjrzyjmy się bliżej urządzeniom tego typu i zorientujmy się, na co warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej

Jakie maszyny powinny być w każdej stolarni?

Stolarnia to miejsce, które kojarzymy jako konsumenci z wysoką jakością i indywidualnymi projektami jeśli chodzi o meble. Z pewnością więc współczesna stolarnia powinna wyróżniać się wysoką jakością produkcji. Kluczowe znaczenie ma tu również dokładność i precyzja przy wykonywaniu poszczególnych elementów. W związku z tym w stolarni powinny się znajdować specjalistyczne maszyny do obróbki i wykańczania drewna.

Czytaj dalej

Czym jest i jak działa grubościówka?

Grubościówka to niezastąpione urządzenie w każdej stolarni, ale również na hali zajmującej się produkcją elementów z drewna. To inaczej strugarka, która dzięki zestawowi narzędzi nadaje materiałom drewnianym pożądaną grubość i wielkość.

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się maszyna stolarska wieloczynnościowa?

Wieloczynnościowa maszyna stolarska może skutecznie zastąpić kilka niezależnych urządzeń, które nie tylko bywają duże, więc zajmują sporo miejsca w pracowni, ale i nie zawsze w pełni wykorzystuje się ich moce przerobowe. Kiedy i dlaczego warto wybrać wieloczynnościową maszynę stolarską? Jakie korzyści zapewnia? Dowiesz się tego w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze maszyny do obróbki drewna? 

Drewno jest jednym z częściej wykorzystywanych materiałów w wielu gałęziach przemysłu. Jednak aby mogło być wykorzystane, zwykle konieczne jest obrobienie go. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie specjalnych urządzeń, które nie tylko ułatwiają prace, ale również pozwalają osiągnąć bardziej precyzyjne efekty. Ich wybór jest ogromny, dlatego warto wiedzieć, jakie narzędzia mogą się przydać, a także jakie powinny mieć parametry, aby pozwalały osiągać pożądane efekty.

Czytaj dalej